Capcom’dan Xbox sahiplerine müjde

Uzun bir bekleyişin ardından Square Enix, Final Fantasy 14’ün Xbox Series X/S için resmi çıkış tarihini açıkladı. Halihazırda konsollarda açık beta sürecinde olan MMO oyunu, 21 Mart’ta sistemlerde resmi olarak yerini alacak. PlayStation ve PC oyuncuları 2013’ten bu yana Final Fantasy 14‘ün tadını çıkarıyorlar, dolayısıyla Xbox sürümü için sabırsızlıkla bekleniyordu.

Xbox açık betası sadece yeni Square Enix hesaplarına açık. Bu beta, ücretsiz deneme sürümünde sunulan her şeyi içeriyor (birazdan daha fazla bilgi vereceğim) ve ilerlemeniz tam oyuna aktarılacak. Microsoft, Game Pass Ultimate abonelerine, 21 Mart ile 19 Nisan arasında oyunun Başlangıç Sürümünü ekstra ücret ödemeden talep etme seçeneği sunuyor. Bu da ücretsiz deneme sürümüyle aynı içeriğe sahip. Temel oyunu ve ilk iki genişleme paketi Heavensward ve Stormblood’u elde edeceksiniz.

Her iki seçenek için de bazı sınırlamalar var. Ücretsiz deneme, seviye 70’e ulaştığınızda sınırlanıyor, ancak süresiz olarak oynamaya devam edebilirsiniz. Diğer sınırlamalar arasında taşıyabileceğiniz oyun içi para miktarı ve diğer oyuncularla eşya takas edememeniz bulunuyor.

Başlangıç Sürümünü tercih ederseniz, ücretsiz denemenin seviye sınırını ve diğer kısıtlamaları aşabilirsiniz, ancak 30 gün sonra oyunun abonelik ücretini ödemeye başlamanız gerekecek (bu, oyunu Xbox’ta oynamak için ödemeniz gereken Game Pass Core veya Xbox Game Pass Ultimate aboneliği ücretinin üstüne eklenir). Temel oyunu ve ilk iki genişlemeyi acele etmeden geçmek istiyorsanız, bunları bitirene kadar deneme sürümüyle devam etmek daha iyi olabilir.

Eorzea’ya ilk kez adım atarken ya da Final Fantasy 14‘ü başka bir platformda oynadıktan sonra yeniden başlarken bu özellikleri göz önünde bulundurmak önemli. Her halükarda, insanları bir araya getirme kapasitesi göz önüne alındığında, oyunu henüz denemediyseniz arkadaşlarınız ve ailenizle birlikte denemeye değer olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x