O 5 Meme Coin’e Dikkat: Halving ile Patlayabilirler!

Kripto para birimi alanında çok önemli bir olay olarak görülen Bitcoin halving, küresel çapta kripto piyasası traderları ve yatırımcılar arasında bir çılgınlık duygusunu yansıtıyor gibi görünüyor. Bu çılgınlığın ortasında, meme coin evreni küresel spekülasyonları ateşledi ve BTC’nin halving’inin ardından meme tabanlı tokenlarda bir yükseliş trendi beklenmeye devam ediyor. İşte uzmanların yükseliş beklediği 5 meme coin.

Meme coin patlaması devam edecek mi?

Bitcoin’in fiyatının son zamanlarda piyasa düzeltmeleri nedeniyle düşmesiyle birlikte, son meme coin sezonu bile azaldı ve meme coin rallisinin sona ereceğine dair spekülasyonlar doğurdu. Bununla birlikte, Bitcoin halvingi yaklaşırken trader ve yatırımcılar, BTC’nin halvingiyle yükseliş eğilimi göstermesi durumunda piyasada daha geniş bir yükseliş eğilimi bekliyor. Her halvingle birlikte Bitcoin’in pazar dinamikleri gelişiyor ve madencilik ödülleri azaldıkça arz sıkışıklığını tetikliyor.

Her dört yılda bir tekrarlanan bir olay olan BTC yarılanması, kripto para birimi alanında önemli bir olaya işaret ederek tokenin değerini ve tokenomiklerini yeniden şekillendiriyor. Bitcoin’in halvingine ilişkin iyimserlik artarken, kripto piyasası meraklıları meme coinlerin daha geniş bir yükseliş trendini takip etmesini bekliyor. İşte CoinGape analistlerine göre Bitcoin’in halvinginin ardından patlayabilecek en iyi beş meme coin…

Listedeki ilk meme coin: Dogecoin (DOGE)

Küresel piyasa değerine göre en büyük meme koini ve aynı zamanda Shiba Inu’nun en önemli rakibi, son birkaç gün içinde güçlü bir büyüme potansiyeli sergiledi. Dogecoin’in fiyatı geçen ay neredeyse %95 arttı ve coin evreninde tanık olunan daha geniş yükseliş eğilimine paralel düştü. Bu arada, uzun süredir kayda değer bir yavaş performansın ardından DOGE fiyatının dikkat çekici yükselişi, Bitcoin’in ATH’siyle paraleldi.

Dogecoin’in fiyatı şu anda 0,1637 dolar seviyesinde bulunuyor ve meme coin son otuz günde 0,2 doların üzerine çıktı. Bu, DOGE tekliflerinin muazzam potansiyelini ortaya koyuyor ve BTC yarılanmasının ardından yakında bir yükselişin gerçekleşeceğine dair spekülasyonları karıştırıyor.

Shiba Inu (SHIB) da dikkat çekiyor

Kendini Dogecoin katili olarak ilan eden bir diğer köpek tabanlı meme coini Shiba Inu, yaklaşmakta olan BTC halving’i ile ilgili iyimserliği yansıtıyordu. Son zamanlarda görüldüğü gibi, SHIB’in fiyatı bile yukarıda belirtildiği gibi Bitcoin’in doğurduğu daha geniş yükseliş trendini takip etti.

Küresel piyasa değerine göre ikinci en büyük meme tabanlı token olarak konumlanan Shiba Inu, aylık %190’lık muazzam bir artış sergileyerek son meme token rallisinde yatırımcıların dikkatini çekti. Topluluğun devam eden token yakımı ve son gelişmelerle birleştiğinde Shiba Inu, halving sonrasında muazzam bir çıkış potansiyeliyle parladı. Shiba Inu (SHIB) şu anda sırasıyla 16,09 milyar ve 1,06 milyar dolarlık piyasa değeri ve 24 saatlik işlem hacmiyle 0,00002731 dolar seviyesinde bulunuyor.

Pepe (PEPE), ayda yüzde 500 artmıştı

Kurbağa tabanlı meme token, son günlerde geniş kripto denizinde dalgalar yarattı. Aylık %500’lük şaşırtıcı bir artışla, bu Ethereum tabanlı memecoin, küresel kripto dünyasında önemli bir ilgi topladı ve bu da onun ileriye doğru ilerleme konusundaki muazzam potansiyelini ortaya koydu. PEPE’nin meme coin rallisini yansıtmasının ardından kripto piyasası uzmanları, tokenin BTC’nin yarıya indirilmesinin yankıladığı yükseliş trendini yansıtmasını bekliyor. Bu arada PEPE tokeni 3,18 milyar dolarlık piyasa değeri ve 24 saatlik işlem hacmi 826,87 milyon dolar ile 0,000007548 dolardan işlem gördü.

Floki (FLOKI) ve WIF de meme coin listesine girdi

Bir başka köpek tabanlı meme coin Floki, son 30 gün içinde kaydedilen yaklaşık %580’lik artışla yatırımcıları tetikte tuttu. Son zamanlardaki meme coin heyecanına paralel olarak bu pump, FLOKI’nin ileride daha büyük boyutlara ulaşma potansiyelinin altını çizdi. Şu anda 0,0002323dolar seviyesinde bulunan FLOKI’nin piyasa değeri 2,21 milyar dolar iken, 24 saatlik işlem hacmi 801,88 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

Solana merkezli bir meme coin olan Dogwifhat de, fiyatının geçen ay yaklaşık %575 oranında artarak 2,29 dolara ulaşmasıyla birlikte bir iyimserlik dalgası doğurdu. 2,27 milyarlık piyasa değeri ve 24 saatlik 323,18 milyonluk işlem hacmiyle token, meme coinleri ve Solana’nın son birkaç gün içinde tanık olduğu daha geniş yükseliş eğilimine paralel olarak daha da düşüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x